پرش لینک ها

کارگو چیست ؟

اصطلاح کارگو (cargo) به طور کلی برای کالاهایی که با کشتی یا هواپیما باری حمل می‌شوند استفاده می شود. کالاها و محصولاتی که با کارگو حمل می شوند، معمولا ماهیت تجاری دارند . این روش ارسال بار معمولا توسط تجار مورد استفاده قرار می‌گیرد و بار و کالاها با هواپیماها یا کشتی‌های مخصوص و غول پیکر حمل خواهند شد.

شرکت اسکای پیک یکی از شرکت های معتبر و با تجربه در این زمینه است که می‌توانید همکاری خیلی خوبی را در زمینه کارگو یا فریت بار با آن تجربه کنید.

ارسال زمینی بار:
نوع دیگری از ارسال بار، ارسال آن به صورت زمینی است، یکی دیگر از راه حل هایی که شما بخواهید لوازم خانه ی خود را به خارج ببرید ارسال زمینی آن است.

ارسال زمینی زمانی استفاده می شود که وزن بار مسافر خیلی زیاد باشد و یا کالا های بزرگی مانند کمد و لباس شویی و … را بخواهید به خارج بفرستید، نکته‌ی مهم اینکه در ارسال زمینی بار شما سنگینی و وزن بار شما در هزینه تاثیری ندارد زیرا شما کل کامیون را اجاره می کنید و می توانید به میزان فضای کامیون در آن اسباب و وسایل قرار دهید.

ارسال زمینی زمانی استفاده می شود که راه زمینی بین دو کشور امن و مقرون به صرفه باشد و زمان ارسال بار در این روش متغیر است و اگر بخواهیم در یک نگاه بگوییم زمانی از این روش استفاده میکنیم که :

زمان خیلی برای مسافر مهم نباشد.
حجم و وزن بار خیلی زیاد باشد.
راه زمینی بین دو کشور امن و به صرفه باشد.

ارسال دریایی بار:
ارسال دریایی بار هم یکی از روش های ارسال بار است اما بین کشورهایی که دور و با مسیر آبی هستند انجام می شود. به عنوان مثال ارسال دریایی بار به استرالیا ، آمریکا و کانادا رواج دارد.

در این روش مدت زمان بیشتری طول میکشد که بار به مقصد برسد و البته هزینه ی پایین تری هم دارد.

این روش زمانی استفاده می شود که :

– زمان برای مسافر مهم نباشد.
– بین دوکشور مسیر آبی امنی وجود داشته باشد.
– هزینه برای مسافر مهم باشد.
– حجم بار زیاد باشد.

پیام بگذارید