پرش لینک ها

فریت بار چیست ؟

اصطلاح فریت (freight) معمولاً برای حمل کالا یا بار با قطار یا کامیون مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل است که اصطلاحاتی مانند کامیون حمل بار (freight truck) و قطارهای باری (freight trains) داریم.

اصطلاح فریت (freight) معمولاً برای حمل کالا یا بار با قطار یا کامیون مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل است که اصطلاحاتی مانند کامیون حمل بار (freight truck) و قطارهای باری (freight trains) داریم.
اما امروزه حمل و نقل هوایی نیز به این موضوع اضافه شده و فریت بار شامل ارسال بار با هواپیما نیز می شود. به طور کلی فریت بار شامل ارسال بار یا حمل و نقل کالا با کامیون، قطار، کشتی و هواپیما می شود .

کاربرد فریت بار چیست؟
فریت بار معمولا برای افرادی که قصد مهاجرت به کشور دیگری دارند، مورد استفاده قرار میگیرد تا بتوانند وسایل و لوازم مورد نیاز خود را از طریق فریت بار به کشور مقصد ارسال کنند. این نوع ارسال بار برای مقاصد شخصی انجام می گیرد و هیچ ماهیت تجاری ندارد و به نوعی بار خصوصی محسوب شده و از فریت بار برای ارسال آن استفاده می شود.

پرواز فریت بار معمولا چند روز زودتر انجام می گیرد و بعد از اینکه مسافر به کشور مقصد رسید می تواند با در دست داشتن بار نامه خود ، تمام بار و وسایلی که با فریت بار به کشور مقصد ارسال کرده است را دریافت کند .

هزینه فریت بار با توجه به وزن و حجم بار ، فاصله تا کشور مقصد ، روش ارسال بار (هوایی یا دریایی یا زمینی) ، هزینه شرکت فریت بار، مالیاتی که برای بار تعیین می‌شود و غیره متغیر است.

مراحل فریت بار
– محموله پالت بندی می‌گردد.
– تشریفات گمرکی محموله جهت فریت بار انجام می‌گردد.
– جهت فریت بار به مقصد بارنامه شرکت های هواپیمایی صادر می‌گردد.
– بسته بندی محموله که توسط تیم بسته بندی شرکت جهان کالا کارگو به صورت اصولی انجام می‌گردد.
– محموله توسط خودروی باری ما به فرودگاه جهت فریت بار حمل می‌گردد.

نحوه بسته بندی مناسب جهت فریت بار هوایی
۱- بسته بندی بار هوایی مسافر (فریت بار مسافری) به گونه ای باید باشد که از تکان خوردن و حرکت قطعات بار در داخل جعبه ها جلو گیری کند.
۲- لوازم شکستنی میبایست توسط نایلون حباب دار و ضربه گیرها محافظت گردد.
۳- فضای داخل جعبه ها می بایست با مواد سبک ضربه گیر پر شود.
۴- در مورد کالا های حجیم نظیر مبلمان, چوب اسکی و غیره محافظت با چندید لایه فوم و نایلون حباب دار به منظور جلوگیری از اسیب رسیدن به محموله ارسالی می‌بایست بهتر صورت پذیرد حمل قاب عکس و آینه مستلزم قرار گرفتن در صندوق چوبی می‌باشد.

توجه کنید که :
۱- اگر قصد ارسال صندوق چوبی به آمریکا و کانادا را دارید حتما باید سم پاشی شود.
۲- کالا هایی که طبق قوانین بین المللی جزو دسته بندی کالای خطرناک قرار می‌گیرد و تحت شرایط و قوانین خاص بین المللی جهت بسته بندی قرار می‌گیرد.

نحوه محاسبه وزن بار توسط هواپیمایی
در صورتی که کالای مسافری و یا تجاری در حمل هوایی دارای ابعاد زیاد نسبت به وزن همان کالا را داشته باشد (کالا هایی با چگالی کم) از طریق فرمول زیر محاسبه می‌گردد.
(طول * عرض * ارتفاع (به سانتی متر) * تعداد بسته ها تقسیم بر عدد ۶۰۰۰ )
معمولا هواپیمایی ها برای اشغال فضای یک متر مربع فضای هواپیما ۷۶۶۶۱ کیلوگرم را مبنای محاسباتی وزن آن کالا قرار می‌دهند.

عوامل زیر در زمان رسیدن کالا به مقصد بسیار مؤثر می‌باشد:
1- تعداد پرواز هواپیمایی از کشور مبداء
2- رزرو هواپیمایی حمل کننده جهت مسیر مورد تقاضای مسافر
3- قوانین ترانزیت در کشور ثالث
4- به طور معمول کاالی هوایی بین ۴ تا ۵ روز به مقصد می‌رسد

نحوه تحویل فریت بار مسافری در کشور مقصد:

پس از تماس با هواپیمایی در کشور مقصد ،گیرنده کالا با همراه داشتن مدارک شناسایی می‌تواند نسبت به ترخیص کالای خود در فرودگاه مقصد اقدام نماید.

قوانین انبار داری در کشور های مختلف تابع قوانین شرکتی و کشوری مقصد می‌باشد و هیچگونه ارتباطی با قوانین کشور مبداء ، ندارد. خواهشمند است قبل از ارسال کالای مسافری خود به صورت هوایی از قوانین انبار داری و فرودگاهی در فرودگاه مقصد مطلع گردید.

بهترین روش جست و جوی قوانین فرودگاه مقصد، علی الخصوص قسمت بار و انبار داری در اینترنت می‌باشد.

شرکت جهان کالا کارگو می‌تواند انجام ترخیص کالای شما و همچنین حمل آن به درب منزل و یا دفتر شما در فرودگاه مقصد را به عهده گیرد، در صورت نیاز به این سرویس خواهشمند است در اسرع وقت و چند روز زودتر از موعد فرستادن کالایتان به فرودگاه مبدا با ما تماس گرفته تا مقدمات ترخیص و حمل و اعلام نرخ توسط پرسنل این شرکت انجام گیرد.

پیام بگذارید